Cast Ajansları İle Rüya Gibi Bir Hayat Mümkün

Cast Ajansları İle Rüya Gibi Bir Hayat Mümkün

            Cast ajansları, günümüzün en popüler eğlence ve popüler kültür mecraları arasındaki televizyon, sinema ve boyalı basın sektörlerine yeni yüzler kazandırmak hedefiyle yola çıkmış olan ve son derece başarılı işler yapan kuruluşlardır.

  • Cast Ajansları Nedir ve Nasıl Çalışırlar?

Televizyondaki dizilerin, yarışma ve talk show programlarının bu kadar çok izlendiği, sinemaya bu kadar çok seyircinin geldiği bir sosyal ortamda bu alanlarda faaliyet gösterecek olan aktör, aktris, yardımcı oyuncu, figüran, sunucu, model, manken vb. birçok kişiyi istihdam etmeye yönelik bir talep ortaya çıkmıştır doğal olarak. Böyle bir ortamda cast ajansları, talep eden (prodüksiyon şirketleri, film ve televizyon yapımcıları) ile arz eden (oyuncular, modeller, mankenler vs.) birimler arasında ideal bir noktada buluşmayı sağlayan aracı kuruluşlardır.

Bu kuruluşlara internette bulunan web siteleri üzerinden başvuruda bulunulur. Söz konusu bu başvurular arasından uygun olup beğendikleri ile görüşüp anlaşırlar ve bir sözleşme imzalarlar. Sözleşmeler genellikle 1 senelik olarak hazırlanan kontratlar şeklindedir ve bu sözleşmeye dayanarak oyunculuk ajansları tarafından alınan “komisyon ücreti” oyuncu, manken ya da modellerine işveren yapımcı şirketin ödediği ücretin yaklaşık yüzde 20’lik kısmıdır. Yani belli istisnalar olmakla birlikte oyuncu ajansları, iş imkânı yarattıkları portföyleri dahilindeki yıldız adaylarının kazancından beşte birlik bir kesinti yaparlar. Bu tarife deyim yerindeyse piyasada genel geçer olan bir tarifedir.

  • Cast Ajanslarının Hizmetleri İle Ne Gibi Faydalar Elde Edilebilir?

           Cast ajansları bugünün şartlarında oldukça önemli bir hizmeti ifa ederek oyuncu, manken ya da modellik yapan kitle ile işveren konumundaki yapımcıları firmaları bir araya getiren oluşumlardır. Cast ajansları bu bileşenlerin oldukça profesyonel bir çerçeve altında bir araya gelerek sektörün başarısını sağlayıcı bir etkide bulunurlar. Üstelik portföylerinde yer alan yıldız adaylarına uzun kariyerlerinin henüz ilk yıllarında özellikle finansal ve hukuki açıdan rehberlik ve danışmanlık yaparak yol gösterirler ve bu kişilerin kariyerlerinin salahiyeti için bir bilinç edinmelerine yardımcı olurlar.

  • Fenogram Ajans Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bu işlerle ciddi bir şekilde ilgilenen herhangi bir kişiyi çevirip “en güvenilir cast ajansları hangileridir?” şeklinde bir soru yöneltmeniz durumunda size verilecek cevaplardan birisi de Fenogram Ajans olacaktır.

Fenogram Ajans 2010 yılında faaliyetlerine başlamış ve kurulduğu ilk günden bu yana birçok yeni ismi sektöre kazandırmış bir cast ajansıdır. Fenogram Ajans ailesi, www.fenogram.com adresindeki başvuru bölümlerinden portföyüne katabileceği yeni yüzleri beklemektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*