Cast ajansları ile nasıl oyuncu olunur?

İnsanların büyük çoğunluğu, oyunculuk, mankenlik ya da modellik konusunda bir yeteneği olduğuna inanır ve bu üç meslek etrafında şekillenen tasarılar kurarak bir gün ünlü birisi olmanın düşleri içinde yaşarlar. Bu düşleri gerçeğe dönüştürüp hayal ve düşleri gerçeğe çevirerek sizleri şöhret basamaklarını bir bir tırmanma konusunda destekleyecek bir rehbere mi ihtiyacınız var? Öyle ise siz de kendinize size yardımcı olacak bir cast ajansı bulmak mecburiyeti içindesiniz.

Cast Ajansları Ne İş Yapar?

Cast ajansları, profesyonel ya da amatör oyuncu, model veya manken olan, eğer öyle değilse de en azından bu yönde bir kariyer hedefleyen kitle ile TV dizisi, TV ve sinema filmi, TV programı, reklam filmi ve kampanyaları, katalog projeleri gibi alanlarda faaliyet gösteren yapımcı işverenleri bir araya getiren aracı kuruluşlardır.

Cast Ajansları Nasıl Çalışır?

Cast ajansları portföylerindeki yıldız adaylarına yapımcılar tarafından ödenen ücretin yaklaşık olarak yüzde yirmisi gibi bir komisyon üzerinden gelir sağlayan kuruluşlardır. Şöhret olmak isteyen potansiyelli bireyler, cast ajanslarının web sitelerinde yer alan başvuru sayfalarına giderek orada kendileri için hazırlanmış olan online başvuruların gereklerini yerine getirerek cast ajanslarının dikkatini çekerler. Cast ajansları, yeterli gördükleri kişilerle profesyonel fotoğraf çekimi gerçekleştirdikten sonra bu kişilerle profesyonel sözleşme imzalayıp portföylerine katarlar.

Daha sonra da herhangi bir yeni veya mevcut proje için yeni manken, model ya da oyunculara ihtiyaç duyan yapımcı firmalar, cast ajansları ile irtibata geçerek sahip oldukları portföyü görmek isterler. Bu portföy içerisinden kendi projeleri için uygun olan isimlerle çalışmak istediklerini cast ajansına bildirerek mukavele hazırlarlar. Özellikle TV dizisi gibi mukaveleye dayalı projelerde söz konusu bu mukavelelerin süresi çoğunlukla 13 bölümlük olmaktadır. Görüldüğü üzere cast ajansları, bünyelerine kattıkları yeni isimlerin her zaman yeni fırsatlar yakalayıp şöhret basamaklarını bir bir tırmanmalarını destekleyen kuruluşlar olarak göze çarparlar.

Fenogram Ajans

Fenogram Ajans 2010 yılından bu yana cast ajansı olarak faaliyet gösteren bir kurumdur. Geçmişten beri Fenogram Ajans ailesine katılan isimler bugün şöhret dünyasında oldukça göz alıcı işler başarmaya devam etmektedirler. www.fenogram.com web sitesi ile online başvuruları değerlendiren Fenogram Ajans, sektöründe faaliyet gösteren firmalar arasında en iyilerden biri olarak kabul edilmektedir. Sahip olduğu geniş ve büyük çaplı müşteri portföyünü, elindeki yetenekli oyuncu, manken ve model portföyü ile bir araya getiren Fenogram Ajans, bu işe gönül verenler için doğru seçenektir.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*